
Basketbalclub De Kikkers kijkt reikhalzend uit naar het nieuwe sportcentrum
Sport en vrije tijdBORNE - Op sportpark ‘t Wooldrik verrijst een nieuw sportcentrum. Het nieuwe sportcentrum wordt de thuishaven van tal van sportverenigingen. In de Week van Borne worden de sportclubs voor het voetlicht gebracht. Zij gaan straks verhuizen van de voormalige sporthal, die dringend aan vervanging toe was, naar het nieuwe multifunctionele en duurzame sportcentrum. In deze aflevering vertelt voorzitter Ricardo van Ravensberg over zijn vereniging: basketbalclub De Kikkers.
Ze staan te trappelen van ongeduld. Voorzitter Ricardo van Ravensberg van basketbalclub De Kikkers draait er niet omheen. Verhuizen naar het nieuwe sportcentrum? Liever vandaag nog dan morgen. “Wij zijn heel blij dat we straks naar het nieuwe sportcentrum gaan. Want de afgelopen drie jaar zaten we in een heel vervelende situatie”, zegt Van Ravensberg over de jaren waarin de basketballers moesten uitwijken naar de nabijgelegen opblaashal. De opblaashal is op ‘t Wooldrik geplaatst als overbrugging naar het nieuwe sportcentrum, dat in de zomer wordt geopend. “Tot drie jaar geleden hadden we onze wedstrijden én trainingen allemaal in sporthal ‘t Wooldrik. Maar zoals bekend werd de oude hal van ‘t Wooldrik afgebroken. De andere hal bleef wel, maar de oudste hal is toen al tegen de vlakte gegaan. Daardoor konden we niet meer voor alle trainingen gebruik maken van sporthal ‘t Wooldrik. We moesten uitwijken naar de opblaashal, net zoals andere zaalsportverenigingen dat moesten voor hun trainingen. De wedstrijden konden we gelukkig wel in de sporthal blijven spelen”, zegt Van Ravensberg.
Neerwaartse spiraal
Zijn vereniging belandde in de overbruggingsjaren in een neerwaartse spiraal. “We hebben leden verloren in de afgelopen drie jaar. Het damesteam is er niet meer. Er zijn leden gestopt en naar Hengelo gegaan. De opblaashal was een tijdelijke oplossing, maar bij het begin wisten we niet hoelang dit zou duren. In de opblaashaal hadden we geen kleedkamers, geen kantine. Saamhorigheid was er niet. Dat is heel een verschil met een sporthal waar ook een kantine bij is. Daar blijven leden na een training even napraten en dat levert bovendien inkomsten op. Die hadden we niet meer in de opblaashal. Het vertrek van leden heeft ons uiteraard ook geld gekost. Want de inkomsten uit contributie werden ook minder. Op een gegeven moment moesten we onze reserves aanspreken, maar daar komt uiteraard ook een keer een einde aan”, zegt Van Ravensberg, die met de club in de rode cijfers dreigde te komen.
Bijna nieuw vrouwenteam
De vereniging heeft het tij kunnen keren, doordat de leden akkoord zijn gegaan met een verhoging van de contributie. “Ondanks de soms moeilijke omstandigheden zijn we overeind gebleven dankzij de positieve inzet van alle vrijwilligers en de goede onderlinge sfeer binnen de vereniging. We zijn een club gebleven waar iedereen welkom is en waar plezier in sporten voorop staat. Zo’n club blijven we omdat basketbal gewoon een prachtige sport is en De Kikkers een geweldig gezellige club is.” Zijn vrouw Susanne speelde in het vrouwenteam, dat inmiddels is opgedoekt. Ze verzorgt ook trainingen voor andere teams. “In de wintermaanden was het ook koud in de opblaashal. Ook de akoestiek was daar niet fijn. Nee, we kunnen niet wachten totdat we naar het nieuwe sportcentrum gaan. Daar smachten we naar”, zegt ze. De clubleiding verwacht dat meer vrouwen gaan spelen bij De Kikkers. “We kunnen al bijna weer een nieuw vrouwenteam formeren. Ook hopen we dat meer mannen gaan basketballen. Dan kunnen we een tweede mannenteam opzetten.”
Elkaar ontmoeten in de kantine
De Kikkers telt zo’n 150 leden, waarvan er 120 spelend lid zijn. Het leeuwendeel van de leden is jeugd. De Kikkers was drie jaar ontheemd, maar heeft straks een mooi nieuw onderkomen. “In het nieuwe sportcentrum kan het alleen maar opwaarts gaan. Het is fijn als leden elkaar ook kunnen ontmoeten in de kantine. Ze gaan straks niet meer in trainingskleding direct na de training weer naar huis. Gelukkig hebben we in het nieuwe sportcentrum de beschikking over vier belijnde basketbalvelden. We kunnen dus op vier velden gelijktijdig wedstrijden spelen.” Het bestuur van De Kikkers hoopt 20 juni op “de Dag van de Bouw” in het nieuwe sportcentrum veel belangstellenden te begroeten. “We zullen in het nieuwe sportcomplex nog meer uitgroeien tot een basketbalvereniging waar naast sportiviteit het gezellige clubgevoel erg belangrijk is.”
Door: Stefan Wegdam











